economist

امام جمعه ساوه گفت: قانونگرایی و مشارکت جویی جمعی از دستاوردهای مهم کشور در حیات چعل ساله انقلاب اسلامی است.

 حسینی» امام جمعه ساوه در نشست شورای فرهنگ عمومی ساوه گفت : انقلاب اسلامی موهبت الهی است که همه باید قدردان آن باشند و برنامه های دهه فجر امسال نیز با در نظر گرفتن ایام فاطمیه باید به صورت پررنگ برگزار شود.
وی اظهار داشت: قانونگرایی و بسط انضباط اجتماعی لازمه جامعه پیشرفته و موفق است و گفتمان عمل به قانون و ایجاد تعهد در جامعه باید روز به روز برجسته شده و سطح مشارکت جویی عمومی در امور اجتماعی تقویت شود.
امام جمعه شهرستان ساوه خاطرنشان کرد: دین مبین اسلام بر پیشگیری از قانون گریزی دستورهای ویژه دارد و باید در پیشبرد امور قانون را فراتر از افراد و جریان ها دید.
حجت الاسلام حسینی گفت: قانون ستیزی رفتار ناپسند اجتماعی و ضد ارزش است و عامل آن باید از نگاه جامعه منزوی شود.
وی ادامه داد: هر نافرمانی مدنی و سرپیچی از قانون مولود ناهنجاری‌ است و برای پیشگیری و درمان این معضلات باید همه ارگان های نقش آفرین در حوزه فرهنگ عمومی پای کار باشند و به صورت جدی برنامه ریزی و اقدام کنند.
فرماندار ساوه نیز در این نشست گفت: اعتقاد و باور قلبی در کنار آموزش زمینه ساز قانون گرایی و‌ نظم اجتماعی است.
«محمد بهاروند» افزود:جامعه اسلامی باید روز به روز در الگوی قانون گرایی قوی تر و بالغ تر شود.
وی تاکید کرد: بروز آسیب های اجتماعی و تضعیف نهادهای جامعه از بازخوردهای قانون گریزی است و باید با تدابیر حکیمانه جامعه را در مسیر رعایت قانون با بهره گیری از همه ظرفیت ها به خصوص شبکه‌های اجتماعی قرار داد.
فرماندار ساوه اظهار داشت: تبیین ارزش‌های اسلامی در جامعه به خصوص برای نسل جوان از برخی تخلفات و قانون گریزی جلوگیری می کند.
بهاروند عنوان کرد: در حکومت اسلامی از شهروندان انتظار تمکین به قانونمی رود چرا که این مهم به عملیاتی شدن نظم اجتماعی کمک می کند.
رئیس دادگستری شهرستان ساوه نیز در این نشست گفت: فرهنگ سازی پایه ترویج مولفه های قانون در جای جای جامعه است.
«هادی ملکی» افزود» موضوع تاب آوری اجتماعی باید بیشتر تقویت شود چرا که برخی آمارهای پزشکی قانونی نشانگر معضلاتی در این زمینه است.
وی گفت: مردم در رعایت قانون به مسئولان نگاه می‌کنند و اگر روحیه قانون مداری جاری باشد به اجرای قانون متعهد می شوند.
به گفته رئیس دادگستری شهرستان ساوه،‌ یکی از افتخارات بزرگ حاکمیت ها، اجرای قانون و داشتن جامعه سالم است.
ملکی اظهار داشت: قضات و کارشناسان دستگاه قضایی شهرستان ساوه برای برگزاری دوره‌های آموزشی در مساجد و اماکن عمومی در زمینه قانون گرایی و انضباط اجتماعی آمادگی دارند.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ساوه نیز، گفت: تاکنون چند دوره آموزشی ویژه قانون‌گرایی و آموزش قضایی با حضور حقوقدانان و کارشناسان قضایی در مساجد و اماکن عمومی ساوه برگزار و با استقبال عمومی گسترده ای همراه شده است.
«حسین محمودی‌فر» افزود: تدوین سند قانونی با موضوع نظم اجتماعی، تعهد و قانون گرایی در جامعه ضرورت است و دلبستگی آحاد جامعه به قانون، موجب نهادینه شدن فرهنگ و روح قانون گرایی می شود.

Template Design:Dima Group
Tool tip