1

پیام های شما

دانستین های خود در مورد دارچین را افزایش دهید در برخی گیاهان ترکیباتی وجود دارد که می تواند سبب افزایش میل جنسی شود که البته قدرت اثر این گیاهان به میزان و دفعات مصرف آن بستگی دارد.

این کبودی‌ها روی بدن خطرناک است

دوشنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۳
این کبودی‌ها روی بدن خطرناک است کبود شدن، یک اتفاق معمول و طبیعی در زمان آسیب دیدن و ضربه خوردن بافتی است اما چه زمانی یک کبودی می‌تواند خطرناک باشد و کی باید کبودی‌ها را به عنوان زنگ خطر در نظر گرفت؟

۴ ترفند عجیب اما واقعی برای کاهش وزن

دوشنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۳
۴ ترفند عجیب اما واقعی برای کاهش وزن این ترفند ها اگر چه عجیب هستند اما واقعا در کاهش وزن موثرند.

یک خبر خیلی بد برای قلیانی‌ها

دوشنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۳
یک خبر خیلی بد برای قلیانی‌ها درحالیکه میلیون‌ها نفر از جوانان کشورمان به سمت استعمال قلیان با تنباکوهای میوه‌ای گرایش پیدا کرده‌اند، سند به دست آمده توسط خبرنگار «انتخاب» نشان می‌دهد که برخی از تنباکوهای مورد استفاده به شدت آلوده و خطرناک هستند.

یادداشت

خوش بود غارت صحرا و تماشای بهار؟!

دوشنبه, ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۳
خوش بود غارت صحرا و تماشای بهار؟! بامدادان که تفاوت نکند لیل و نهار            خوش بود دامن صحرا و تماشای بهار با عرض معذرت از سعدی عزیز که مصرع دوم شعرش را به جهت اعمال بعضی از افراد اینگونه واژگونه کردیم شاید با خواندن ادامه این گفتار، پی به دلیل این تحریف ببرید ... .
ارزیابی اختلالات یادگیری کودکان را به مراکز تخصصی واگذار کنید مسئول مرکز توانبخشی امام سجاد(ع) ساوه با اشاره به نحوه ارزیابی و تا حدی درمان‌های اولیه اختلالات یادگیری کودکان، گفت: مربیان و والدین این کودکان می‌بایست جهت تشخیص و ارزیابی‌های تخصصی به روانشناسان و مراکز تخصصی LD متمرکز در آموزش و پرورش و یا مرکز توانبخشی که در آنها آموزش و درمان اختلالات یادگیری انجام می‌گیرد، مراجعه کنند.
حلقه مفقوده‌ای به نام مشارکت مردمی! چندی قبل جلسه پرچالش و مفیدی با حضور نماینده مردم ساوه و زرندیه و اهالی خرقان به منظور بررسی مشکلات و مسائل این بخش برگزار شد.   هر چند موضوع اصلی جلسه قربانی شدن اهالی خرقان در تصادفات تقاطع بوئین زهرا – خرقان بود اما، سایر مشکلات اهالی اعم از مسائل عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی نیز مغفول نماند.
هزينه – فايده‌هاي تعطيلي پنجشنبه مدارس چیست؟ بحث تعطيلي مدارس در روزهاي پنجشنبه دوباره بر سر زبان‌ها افتاده است. با گذشت چند سال از اجراي اين طرح در همه مقاطع تحصيلي، باز منتقدين و موافقين طرح مذكور، هر كدام با ارائه دلايل متفاوت به بررسي هزينه- فايده‌هاي آن مي‌پردازند با اين تفاوت كه اين بار، مسئولان جديد آموزش و پرورش با پيوستن به قافله منتقدين طرح، مخالفت صريح خود را با استمرار تعطيلي ابراز كرده و از جايگزین شدن طرح "مدرسه بدون كتاب" حرف مي‌زنند.

اوقات شرعی

مسجد سرخ كه در ضلع شمالی ميدان انقلاب ساوه واقع شده متعلق به دوره حكومت سلجوقيان بر ايران است. Image«محمدحسين فراهانی»، مديركل ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری استان مركزی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه مركزی، گفت: در مجموعه بافت قديمی شهر ساوه و در انتهای بازار، مسجد سرخ ساوه و هم‌چنين بنای تاريخی چهارسوق كه هم‌اكنون به‌صورت موزه درآمده است قرار دارد و در گذشته ادامه بازار به مسجد متصل بوده كه بعدها به ميدان تبديل شده است.

وی تصريح كرد: مسجد سرخ يا مسجد ميدان كه در ضلع شمالی ميدان انقلاب واقع شده متعلق به دوره حكومت سلجوقيان بر ايران است.

فراهانی با بيان اينكه اين بنا از يك گنبد آجری ساده، ايوان بزرگ ورودی، مناره آجری، دالان ورودی، سه رواق و صحن نسبتاً بزرگی تشكيل شده است، افزود: در داخل مسجد، محراب بسيار باارزشی متعلق به دوره سلجوقی با چند كتيبه گچبری با خط ثلث و كوفی سفيد و اوخرايی رنگ تزئين شده است و مورخان علت نامگذاری اين مكان را به نام مسجد سرخ به‌دليل رنگ‌های قرمزی است كه در تزئينات مسجد و كتيبه‌های آن به كار رفته است.

وی ادامه داد: از ديگر آثار و بناهای مهم اين مسجد می‌توان به مناره آجری مسجد اشاره كرد كه تماماً با آجر و آيات قرآنی آراسته شده است، تاريخ ثبت شده بر روی اين مناره سال 453 هجری قمری را نشان می‌دهد.

مديركل ميراث‌فرهنگی، صنايع‌دستی و گردشگری استان مركزی در پايان با اشاره به اينكه در ضلع غربی صحن مسجد، ايوان مرتفع آجری قرار دارد كه در جوانب آن حجره هايی در سه طبقه ساخته شده است، خاطرنشان كرد: اين مسجد به شماره 155 در فهرست آثار ملی به ثبت رسيده است.

Comments are now closed for this entry

به سمت بالا

economist
Template Design:Dima Group